شرایط کشور تا دو الی ۳ ماه آینده مطلوب می شود/ اقتصاد کشور به حالت طبیعی بازمی گردد

شرایط کشور تا دو الی ۳ ماه آینده مطلوب می شود/ اقتصاد کشور به حالت طبیعی بازمی گرددسید حسین‌نقوی حسینی گفت: آمریکایی‌ها طی سال‌های اخیر به هر شکل و به هر عنوان پیگیر تحریم علیه ایران بوده‌اند،به طوری که به دریوزگی افتاده‌اند و به طور صریح با کشورها و شخصیت‌ها تماس می‌گیرند و خواهش و تمنا دارند که در تحریم‌ها علیه ایران با آن‌ها همسو شوند.

تیبیلغات بی‌اساس
وی تصریح کرد: آمریکا دیگر اقدامی نبوده که انجام نداده باشد؛ هم درحوزه‌های نفتی، هم حوزه‌های مالی و هم حوزه‌های اقتصادی. بنابراین آمریکایی‌ها هر کاری که می‌خواستند کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: از سویی دیگر تحریم‌ها و انعکاس آن در حوزه روانی جامعه در گذشته هم آثار خود را داشته و تا الان هر کاری باید در داخل کشور اتفاق می‌افتاد، افتاده  است بنابراین به نظر بنده این تبلیغات بی اساسی که برای Û±Û³ آبان از سوی آمریکا اعمال می‌شود نه در حوزه بین المللی و تحریم علیه ایران کارساز است و نه در داخل اثر روانی و ا قتصادی به جای خواهد گذاشت.

سرو صدای پوشالی
این نماینده مجلس بیان داشت: ۱۳ آبان نه تنها اتفاق جدیدی از سوی آمریکا برای ایران نمی‌افتد بلکه پوشالی بودن این فعالیت‌ها هم مقداری خودش را نشان می‌دهد و دولت و کشورهای دیگر متوجه می‌شوند که این همه سر و صدا برای تحریم علیه ایران بی اساس است و حتی تشویق می‌شوند تا با ایران وارد فعالیت شوند.

آرامش تا ۲ ماه آینده
نقوی حسینی با بیان اینکه شرایط کشور تا ۲ ماه آینده، بسیار مطلوب خواهد شد، گفت: شرایط کشور تا دو الی ۳ ماه آینده شرایط خوبی خواهد شد و ما به سوی بهبودی پیش خواهیم رفت.

کانال اروپایی‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سرنوشت مذاکرات با اتحادیه اروپا در راستای ادامه روند برجام گفت: اروپایی‌ها به دنبال ایجاد کانال ارتباط مالی هستند.

وی با بیان اینکه این کانال ارتباط مالی اروپایی‌ها ابعاد مختلفی دارد، افزود: معتقدم جایگاه حقوقی این کانال مالی باید در مناسبات اقتصادی تعریف شود که قطعا اروپایی‌ها راجع به این مسائل فکر کرده اند و حتما این جایگاه را تعریف می‌کنند.

نقوی حسینی بیان داشت: بنده مطمئن هستم که اروپایی‌ها برای اقتصاد خودشان هم که شده مناسبات خود را با ایران بهبود می‌بخشند و در چارچوب فرامین آمریکا عمل نمی‌کنند

وی با بیان اینکه ما در دنیا Ûµ حوزه اصلی اقتصادی داریم بیان داشت: یکی از این حوزه‌ها، حوزه غرب است، اما درکنار این حوزه، حوزه جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین، هند و آفریقا هم  وجو دارد که از جمله حوزه‌های مهم اقتصاد دنیا هستند بنابراین ما حتما نباید با حوزه اقتصادی غرب مناسباتمان را ترتیب بدهیم.

این نماینده مجلس افزود: اروپایی‌ها حتما به دنبال بهبود مناسبات اقتصادی با ایران خواهند بود و در کنار این موضوع هم ما باید به سایر ظرفیت‌های بین المللی نگاه داشته باشیم انشاءالله طوری حرکت می‌کنیم که آمریکایی‌ها از اقدامات خصمانه خود علیه ایران پیشمان شوند .ما اقتصادمان را به جای طبیعی خودش باز می‌گردانیم.

214219

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *