شفر، بهار استقلال را می‌بیند؟!

شفر، بهار استقلال را می‌بیند؟!سکوت برخی ستاره‌های استقلال طی حرکتی خودجوش شکسته شد. پیش کشیدن مشکلات مالی و عدم حمایت مدیران باشگاه از تیم دلایلی بود که بازیکنان استقلال از آن به عنوان توجیه ناکامی اخیر نام بردند. ابتدا تصور می‌شد این انتقادها و اعتراضات با واکنشی صریح از سوی سران باشگاه روبه‌رو شود، اما مدیران استقلال با سیاست خاصی از کنار آن عبور کردند، چون اعتقاد داشتند در این روزها و شرایط حساس که تیم با آن دست به گریبان است، دامن زدن به این مسائل ضربه جبران‌ناپذیری به استقلال و طرفدارانش وارد خواهد کرد. علاوه بر آن باشگاه با بحران جدی‌تر از اعتراض بازیکنان به مسائل مالی روبه‌رو بود آن هم شعله‌ور شدن اختلافات پنهانی مدیریت با سرمربی آلمانی که می‌تواند طی یکی، دو هفته آتی تبعات سنگینی در پی داشته باشد.

اعتراف شفر
در بازگشت از تبریز وینفرد شفر تصمیم گرفت مصاحبه‌ای انجام بدهد. سرمربی آلمانی با حمایت همه‌جانبه از بازیکنانش در پی باخت مقابل تراکتورسازی اعتراف عجیبی به زبان آورد. شفر ادعا کرد خطیر معاون ورزشی استقلال در صدد برکناری او است. مربی آلمانی با خون‌سردی کامل تصمیم گرفت این واقعیت‌های پنهان را به گوش اهالی فوتبال و همین‌طور طرفداران برساند، طرفدارانی که انتقادات‌شان نسبت به عملکرد این مربی آلمانی اوج گرفته بود. از دید نزدیکان شفر این حربه مربی آلمانی برای علنی کردن اختلافات با مسئولان باشگاه به نوعی توجیهی برای عدم آرامش او در راستای اتخاذ تصمیمات مناسب بود غافل از اینکه ممکن است این اعتراف کار را برای او دشوارتر از قبل کند.

کمیته فنی شمشیر را از رو بست
در بین انتقادات بر زبان آمده از سوی شفر، اعضای کمیته فنی استقلال نیز از زیر تیغ شفر گذشتند. پیشکسوتانی که از دید سرمربی آلمانی تنها هدف‌شان برهم زدن آرامش تیم و برکناری او از سمتش بود آن هم براساس برنامه‌ریزی خاص! در واکنش به این انتقادات اعضای کمیته فنی نیز به یکباره تعارفات معمول را کنار گذاشتند و این بار شمشیر را از رو بستند و مدعی شدند شفر با گذشت بیش از یک سال و اندی هنوز هیچ تغییری در عملکرد فنی استقلال ایجاد نکرده است، چون تیم بدون مربی هم می‌توانست این‌گونه نتیجه بگیرد. صحبت‌هایی که تک‌به‌تک اعضای کمیته فنی باشگاه بر زبان آوردند از جمله امید روانخواه، بهتاش فریبا و مجید نامجومطلق که به وینفرد شفر تاختند.

«زمزمه‌های درگوشی استقلالی‌ها» و «موضع قدرت مخالفان» را در ادامه این گزارش، اینجا بخوانید.

43503

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *