شناسایی راه های افزایش بودجه فرهنگی در سال ۹۸

شناسایی راه های افزایش بودجه فرهنگی در سال ۹۸سیده فاطمه ذوالقدر گفت: گزارش کمیته برنامه بودجه و اصلاح ساختار کمیسیون فرهنگی در خصوص بودجه سال آینده بخش فرهنگ ارائه شد. بر اساس گزارش ارائه شده به دلیل تغییرات لایحه بودجه و در نظر گرفتن تحریم ها و وضعیت معیشتی مردم، بودجه فرهنگی در سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۷ درصد افزایش نیافته است.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مسئله‌ای که توسط اعضا مورد تاکید قرار گرفت یافتن راه‌حل راه‌هایی برای جلوگیری از آسیب بودجه فرهنگی به دلیل وضعیت تحریم‌ها در سال آینده است. بر این اساس پیشنهاد شد که برخی منابع درآمدی جدید برای بخش فرهنگ شناسایی شود از جمله اختصاص درصدی از بودجه برخی شرکت‌های دولتی و خصوصی به بخش فرهنگ و درآمدزایی از فضای مجازی و اختصاص درصدی از آن به بودجه فرهنگی کشور بود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده بودجه برخی دستگاه‌های فرهنگی که ارقامی در حدود دو سه میلیارد تومان بود صد در صد افزایش اعتبار یافته است اما بودجه بخش فرهنگی در مجموع حداکثر ۷ درصد افزایش یافته است.

ذوالقدر همچنین از بررسی ماده یک طرح جمعیت و تعالی خانواده سخن گفت و افزود: نمایندگان موافق و مخالف و نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی٬ سازمان برنامه بودجه و مرکز پژوهشهای مجلس نظراتشان را در خصوص تعاریف مندرج در ماده یک طرح مذکور اعلام کردند اما به دلیل اتمام وقت جلسه کمیسیون رای گیری به جلسه بعد موکول شد.

2929

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *