شهردار کرج : بودجه ۹۸ امیدوار کننده است

شهردار کرج : بودجه ۹۸ امیدوار کننده است



به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری کرج، علی اصغر کمالی زاده دراین رابطه، اظهار کرد: رویکرد شهرداری در تنظیم و تدوین متمم Ø¨ÙˆØ¯Ø¬Ù‡ سال آینده، کاهش پروژه‌های مستمر و پروژه‌های که صرف نگه داشت شهر می‌شود، بوده است.

وی ادامه داد: علاوه براین، در تدوین این متمم سعی شده پروژه‌هایی که به مرحله انعقاد قرارداد نرسیده و امکان جذبشان وجود ندارد را نیز کاهش دهیم.

شهردار کرج افزود: بنا شده در بودجه سال آینده هزینه این موارد صرف تکمیل پروژه‌های نیمه تمامی شود که پیشرفت خوبی داشته اند و بهره برداری از آن ها به درآمد شهرداری اضافه خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه عدم تحقق بودجه مصوب تنها مختص شهرداری کرج نیست، توضیح داد: در حال حاضر بسیاری از کلانشهرهای کشور با این مساله مواجه هستند که بخش عمده ای از آن به نابه سامانی‌های اقتصادی و افزایش روز به روز تورم مرتبط است.

شهردار کرج در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تایید دفترچه های قیمت منطقه بندی و تعرفه عوارض از سوی استانداری اشاره کرد و گفت:  این دفترچه ها پس از بررسی در فرمانداری و کمیسیون تطبیق، به استانداری ارسال و پس از تایید استاندار برای ابلاغ به شورای شهر و شهرداری ارسال شد.

کمالی زاده ابراز کرد: اطلاع رسانی عمومی در خصوص این دفترچه ها ظرف یکی دو روز آینده انجام می‌شود و از اول فروردین سال آینده نیز اجرایی خواهد شد.

وی اظهار کرد: با تغییر قیمت منطقه بندی و تعرفه عوارض، شاهد افزایش محسوس درآمدهای شهرداری در سال آینده خواهیم بود.

وی ØªÙˆØ¶ÛŒØ­ داد: شهرداری برای افزایش درآمدهای خود فروش برخی املاک مثل پمپ بنزین و زمین ساختمان قدیم شهرداری را در دستور کار قرار داده است.

 Ø§ÛŒÙ† مسئول خاطر نشان کرد: املاک مذکور به مزایده گذاشته شده و امید است با بهترین قیمت به فروش بروند تا از این طریق شاهد افزایش درآمد شهرداری باشیم.

کمالی زاده با اشاره به برخی پتانسیل های درآمدزایی در شهر افزود: ظرفیت هایی برای درآمدزایی در سطح وجود دارد که به فعلیت رساندن آن ها از خام فروشی جلوگیری و زمینه افزایش درآمدهای پایدار را فراهم می‌کند.

وی از بازار پونه به عنوان یکی از این ظرفیت ها نام برد و گفت: بازار پونه Ø¨Ø§ بیش از Û·Û° هزار متر مربع فضای تجاری که نیمی از آن سهم شهرداری است، نیمه کاره مانده است.

شهردار کرج اضافه کرد: اگر این بازار راه اندازی شود، درآمد شهرداری با رشد قابل توجهی مواجه خواهد شد.

وی توضیح داد: در مجموع چشم انداز بودجه ۹۸سال  بسیار امیدوار کننده تر از امسال است و امید است با به فعلیت رساندن پتانسیل های موجود در راستای عملیاتی شدن آن گام برداریم .

Û´Û¶

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *