خوش‌چهره: دشمن تلاش می کند نماینده‌های مسئله‌دار را به مجلس بفرستند/ شباهت‌ دولت‌های گذشته در اقتصاد

خوش‌چهره: دشمن تلاش می کند نماینده‌های مسئله‌دار را به مجلس بفرستند/ شباهت‌ دولت‌های گذشته در اقتصادمحمد خوش‌چهره Ø¹Ø¶Ùˆ هیئت علمی دانشگاه تهران در دومین روز از نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با عنوان «بررسی مسائل روز در راستای تحقق دولت اسلامی _ جامعه اسلامی» و موضوع « مسائل اقتصادی روز کشور» برگزار شد، گفت: یک مدیر برجسته برای مقابله با یک مشکل باید اولویت های اصلی را تشخصیص بدهد. ما هم اولین کارمان این است که باید آسیب شناسی درستی از اقتصاد کشور داشته باشیم.

وی افزود: ما در کشور در مدیریت و تصمیم گیری داریم نافرمانی خداوند را می کنیم، خداوند به ما امر کرده که امانت را به اهلش بدهیم، امام علی(ع) هم می فرماید در حکومت اسلامی مسئولیت امانت است، لذی باید مسئولیت را به کسی بدهیم که اهلش باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره برخی از بداخلاقی هایی که در انتخابات صورت می گیرد، ادامه داد: برخی ها در انتخابات به یک لیست رای می دادند تا برخی افراد رای نیاوردند، حالا هم می گویند که چرا کسانی که مثلا وارد مجلس شده اند تخصص ندارند.

خوش چهره با اشاره به مدیریت دولت های کارگزاران، اصلاحات، مهرورزی و عدالت و تدبیر و امیدیاداور شد: با صراحت می گویم این 4 دولت در حوزه برجسته ای از اقتصاد عملکردشان با هم شباهت دارد. یکی بحث خام فروشی نفت است که رکورد همدیگر را هم زده اند. 

 ÛŒÚ© زمان به آقای روحانی گفتم در انتخابات بیشتر علائم مانند بیکاری، فقر و … را می شنویم و هر کسی این علائم را با شدت بیشتری بگوید موفق تر است. حال بحث این است که آیا علائم درست دیده شده و ریشه ها شناسایی شده است یا خیر.

یک بار گفتم هر کسی در انتخابات شرکت می کنند یا دیوانه است یا عاشق، دیوانه برای اینکه احتمالا عمق مشکلات را ندیده است و عاشق برای اینکه می داند چه مشکلاتی است و قرار است دور اول آبروی خود را بگذارد تا مشکلات را حل کند.

 Ú¯Ø§Ù‡ÛŒ می بینیم در شهر مشکلاتی وجود دارد بعد عده ای نظام را زیر سوال می برند! ولی آیا مگر طبق قانون مردم نیستند که شورای شهر را انتخاب می کنند؟ خب همین شورا هم شهردار را انتخاب می کند. در مورد رییس جمهور هم خود ما آن را انتخاب می کنیم و رئیس جمهور هم کابینه را انتخاب می کند. مجلسی هم که توسط مردم انتخاب شده کابینه را تائید می کند، پس اینجا نقش مردم مشخص می شود.

 Ø¹Ø¯Ù… عمل به اسلام موجب ایجاد مشکلاتی شده ولی باز می بینیم برخی اسلام را زیر سوال می برند!

 Ø¨ÛŒØ´ØªØ±ÛŒÙ† کالای وارد شده، کالای مصرفی است که قابل تولید در کشور هم هست و چهار دولت قبلی در واردات این کالاها هم با هم شباهت دارند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: موضوع بعدی فساد است، هر چقدر درآمد نفت بالاتر رفته فساد هم بیشتر هم شده است، در مجلس ششم یک جوانک فساد به اسم شهرام جزائری 180 میلیارد فسادش بود ولی وقتی قیمت نفت در دولت اصلاحات به 14 دلار رسید فساد به 180 میلیارد دلار رسید.

خوش چهره اظهار داشت: در دولت نهم وقتی به قیمت نفت به 140 دلار رسید شاهد یک رقم فساد 3 هزار میلیاردی بودیم. بابک زنجانی هم ادعا می کرد 22 میلیارد یورو دارایی دارم! یکی از ریشه های این فساد رد خام فروشی نفت است و یکی هم زمین خواری. پس 4 دولت گذشته از لحاظ خام فروشی نفت، واردات بی رویه و موضوع فساد به هم شباهت داشتند. 

وی گفت: این اشتراک هایی که وجود دارد ضرورت اینکه با در حوزه اقتصاد جریانی برخورد نکنیم را نشان می دهد.

این استاد دانشگاه در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد رسانه ملی در حوزه آگاه سازی مردم گفت: باید کارشناسان در رسانه ملی مقابل وزرا و مسئولان بنشینند و به مردم آگاهی رسانی کنند. این موضع موجب می شود که اطلاعات غلط به مردم داده نشود. 

خوش چهره در ادامه در پاسخ به یکی از دانشجویان یادآور شد: مجلس باید تبلور اراده مردم باشد ولی دشمن تلاش می کند اگر بتواند نماینده های وام دار و مسئله دار را بفرستند تا منافع ملی را پیگیری نکنند. این یک مشکل است و مقام معظم رهبری هم بارها در مورد اصلاح قانون انتخابات می گویند ولی توجهی نشده است.

وی در خاتمه با اشاره به مشکلات مسکن هم گفت: دولت ها در حوزه مسکن هم اشکالاتی داشتند و یکی آمد که مسکن مهر را مزخرف را دانست ولی خودش هیچ کاری نکند.

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *