شکایت رومن پولانسکی از آکادمی اسکار

شکایت رومن پولانسکی از آکادمی اسکار Ø¨Ù‡ گزارش هالیوود ریپورتر، رومن پولانسکی که در سال Û±Û¹Û·Û· به تعرض جنسی متهم شده و خود نیز آن را پذیرفته بود، بعد از گذراندن Û´Û² روز در زندان به صورت مشروط آزاد شد.

اما چون خود او نیز می‌دانست مجازات سنگینی در انتظارش است، آمریکا را به مقصد اروپا ترک کرد و تلاش‌های پلیس آمریکا برای بازگرداندن او، به دلیل اینکه وی تابعیت فرانسه را گرفت، نافرجام ماند.

در مه ۲۰۱۸ (خرداد ۹۷) نیز آکادمی اسکار، پولانسکی را به همراه بیل کازبی، کمدین آمریکایی که چندین اتهام مشابه پولانسکی داشت، از این نهاد سینمایی اخراج کرد. بیل کازبی بعد از ثابت شدن اتهاماتش به ده سال زندان محکوم شد.

حالا، رومن پولانسکی بعد از گذشت یک سال از اخراجش از اسکار، علیه این آکادمی شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت Ø¨Ù‡ دلیل ضررهایی که این تصمیم به وی زده Ø§Ø³ØªØŒ شد.

وکیل پولانسکی در این شکایت به این موضوع پرداخته که آکادمی اسکار با یک طرفه اخراج کردن رومن پولانسکی، در حقیقت قوانین خود را نقض کرده است. او با اشاره به یکی از قوانین اسکار می‌گوید که بعد از مطرح شدن یک شکایت علیه اعضای اسکار، آکادمی باید ۱۰ روز به فرد مقابل فرصت بدهد تا به اتهام وارد شده پاسخ دهد. اما اسکار در واکنش به این شکایت معتقد است که اخراج پولانسکی کاملا عادلانه و با دلایل قابل استناد انجام شده است.

گفتنی است پولانسکی حتی بعد از ثابت شدن اتهامش، در سال ۲۰۰۳ نیز با فیلم «پیانیست» برنده جایزه بهترین فیلم آکادمی و گلدن گلوب شد، اما هیچگاه برای دریافت آن‌ها اقدام نکرد. از دیگر فیلم‌های این کارگردان می‌توان به به فیلم «محله چینی‌ها» و «بچه رزماری» اشاره کرد.

ÛµÛ·ÛµÛ·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *