مدیر کل فرودگاههای مازندران: طرح جامع فرودگاه های استان درحال تدوین است

مدیر کل فرودگاههای مازندران: طرح جامع فرودگاه های استان درحال تدوین استبه گزارش خبرگزاری خبرانلاین از ساری ، ÙˆÛŒ افزود: فرودگاه دشت ناز ساری در سال 75 تاسیس و در ابتدا به  صورت تفریحی  و آموزشی و سپس بنا به سیاستهای دولت در سال 76 پروازهای منسجم در آن آغاز شد.

مدیرکل فرودگاههای مازندران گفت: 54 فرودگاه در کشور در زمینه اعزام و پذیرش حجاج فعالیت دارد و مازندران در این بخش در رده ششم قرار دارد.

وطن خواه ادامه داد: یکصد و 20 میلیارد تومان برای توسعه فرودگاه رامسر هزینه شده و در فرودگاه دشت ناز نیز دو پروژه توسعه پارکینگ با اعتبار 6میلیارد تومان و با 60درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام بوده که در اردیبهشت سال 98 به بهره براری میرسد.

وی افزود: از اوایل اسفند امسال ایستگاه سیستم دقیق فرود هواپیما در باند نصب میشود که برای این پروژه نیز 45میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل فرودگاههای مازندران افزود: مطالعه بررسی طرح جامع فرودگاههای استان در حال تدوین بوده و طرح جامعه نوشهر و رامسر در ماه آینده به اتمام میرسد.ترمینال مشایعت مسافران یکی از نیازهای استان بوده که در فضایی به اندازه 5 هزار و 400 متر مربع در دشت ناز به بهره برداری رسید.

وطن خواه افزود: در زمینه برقراری پرواز شرکتهای هواپیمایی وارش به صورت رسمی از آبان با استقرار و با هواپیما به جابجایی مسافران میپردازد.

وی گفت: درحال حاضر 70 پرواز به صورت هفتگی داریم که آمادگی پرواز بیشتر وجود دارد. در طول هفته حدود 20 پرواز به مشهد مقدس اعزام می شود و در آینده دو مسیر پروازی تبریز و اصفهان نیز به پروازهای هفتگی افزوده می شود.

مدیر کل فرودگاه های مازندران افزود: بر اساس مقررات ملی هر گونه ساخت و ساز به شعاع Ûµ کیلومتر اجازه ساخت و ساز ندارد کسی  و در حال حاصر موانع پروازی در نوشهر و رامسر به این دلیل وجود دارد.

وطن خواه افزود: برخی  مسایل عنوان شده از سوی مردم که قبل از احداث فرودگاه تملک داشتند که باید غرامت آن Ù¾Ø±Ø¯Ø§Ø®Øª شود اما بری که بعد از احداث فرودگاه اقدام به ساخت کردند غیر مجاز است.

وی ادامه داد: فرودگاه ها ابنیه و تاسیسات گرانی هستند و برخی جا ها احداث فرودگاه توجیه اقتصادی ندارد و حدود ۱۰ فرودگاه ۹۰ درصد حجم بار ومسافر را پوشش می دهند.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *