مقتدی صدر به تشکیل اقلیم بصره واکنش نشان داد

مقتدی صدر به تشکیل اقلیم بصره واکنش نشان دادمقتدی صدر در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرده است که پس از تشکیل اقلیم، مسئولان مربوطه رویه فساد و ظلم بر مردم را در پیش خواهند گرفت و تلاش خواهند کرد خود را بر ما و شما تحمیل کنند.

به گفته رهبر جریان صدر، مسئولان آن اقلیم بیش از مردم به تصرف منابع درآمدی خواهند پرداخت و در نهایت با تضعیف مردم، خود را برای مدتها بر آنها تحمیل خواهند کرد.

وی از مردم عراق خواسته است از وحدت سیاسی و سرزمینی این کشور دفاع کنند.

مدتی است موضوع تشکیل اقلیم بصره در عراق مطرح شده است، شورای استانی هم درخواست کرده است در این خصوص به آرای عمومی مراجعه شود. پیش بینی می شود با توجه به تجربه اقلیم کردستان، دولت مرکزی با چنین درخواستی موافقت نکند.
 

نشست روءسای پارلمان همسایگان عراق در بغداد برگزار می شود؛ دعوت حلبوسی از لاریجانی

در حاشیه برگزاری اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی در قطر، رئیس پارلمان عراق با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

محمد حلبوسی رئیس پارلمان عراق در حاشیه برگزاری این اجلاس به صورت جداگانه با رئیس پارلمان ترکیه و رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

جدای از بررسی تحولات منطقه و تحکیم روابط دوجانبه، حلبوسی از همتایان ایرانی و ترک خود جهت شرکت در نشست روءسای پارلمان کشورهای همسایه عراق دعوت کرده است.

ایین نشست قرار است 20 ماه میلادی جاری در شهر بغداد برگزار گردد.

رئیس پارلمان عراق با تاکید بر تحکیم روابط یا کشورهای همسایه اعلام کرده است که امنیت عراق بر وضعیت منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

49311

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *