موج سواران به استناد اینکه پالرمو رد می شود دلار را گران کردند

موج سواران به استناد اینکه پالرمو رد می شود دلار را گران کردندبه گزارش خبرآنلاین، عبدالناصر همتی طی یک پست اینستاگرامی اعلام کرد: در روزهای اخیر به مدد اظهارات برخی افراد در خصوص احتمال رد لایحه پالرمو یا سر رسید شدن سپرده‌های ۲۰ درصدی یا وضعیت بودجه ۹۸ و جو منفی ناشی از تلاش برای ارائه برخی طرح‌ها و اقدامات غیر متعارف عواملی که علاقمند به برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند، تلاش کرده‌اند بر موج افزایشی سوار شوند و نوساناتی هر چند اندک در بازار ایجاد کنند.

در دو روز کذشته قیمت دلار افزایشی مداوم را تجربه کرده و به تبع آن قیمت سکه و طلا نیز تحت تاثیر رشد قیمت دلار از یک سو و افزایش بهای طلای جهانی از سپس دیگر رشد مزده است.

قیمت دلار در صرافی ها از ۱۲هزار و سیصد تومان در پایان روز ما ی فراتر رفت و دلالان تیز قیمت هایی در محدوده ۱۲هزار و ۵۰۰ تومان برای فروش هر دلار اعلام نی کردند.قیمت سکه نیز از ۴میلیون و ۳۷۰ هزار تومان فراتر رفته است .

صرافان اما می گویند تحت تاثیر رشد مداوم قیمت ها،خرید و فروش به می رسیده و اغلب  ØµØ±Ø§ÙØ§Ù† حاضر Ø¨Ù‡ معامله نیستند.در عین حال برخی نیز افزایش شمار مشتریان را عامل دیگری برای رشد بهای ارز می دانند. تلاش زیرپوستی دلالان در دو روز گذشته البته نتیجه داده و قیمت ها را با افزایش قابل ملاحظه روبرو کرده است

جوسازی برخی دلالان در خصوص افزایش قیمت در روزهای آتی نیز در رشد شدید قیمت بی تاثیر نبوده است.آنها به استناد اینکه لایحه پالرمو رد خواهد شد،برای رشد قیمت ها فعالیت می کنند .

با این حال پیش تر نیز همتی به افزایش قیمت ارز واکنش نشان دادن و تاکید کرده بود قیمت ارز واقعی نیست و به زودی قیمت ها تعدیل خواهد شد. 

وی  Ø¯Ø± پست اخیر خود در صفحه شخصی اش تاکید کرده است Ø§ÛŒÙ† عوامل اطمینان دارند که با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی‌ها طی یک ماه باقی مانده سال، تعادل بازار به نفع عرضه بهم خواهد خورد؛ لذا اقدام به پیشگیری کرده و جو تبلیغاتی لازم را برای خنثی کردن آن به وجود آورده‌اند.

وی در این پست  ØªØ§Ú©ÛŒØ¯ کرد بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز با هدف بررسی پالرمو تشکیل شد اما مقرر است نشست آتی در دو هفته آینده ادامه بررسی این موضوع را در دستور مار قرار دهد.

Û²Û²Û³Û²Û²Û³

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *