مورد عجیبی در فدراسیون فوتبال به نام داود رفعتی!

مورد عجیبی در فدراسیون فوتبال به نام داود رفعتی!به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ صدای باشگاهها در آمده. می گویند مسئولان کمیته داوران در حد و اندازه‌های اداره این کمیته نیستند. همین اواخر باشگاه نساجی مازندران در بیانیه ای از اصفهانیان خواست تا همین حالا کمیته داوران را ترک کند. چندین و چند کارشناس منتقد عملکرد اصفهانیان بوده‌اند. با ورود رفعتی به دپارتمان داوری نه تنها مشکلات حل نشده بلکه دوچندان شده است. رفعتی به شکل عجیبی تلاش می کند تا در حرف نشان دهد از زمانیکه او به کمیته داوران رفته، اشتباهات کمتر شده است! رفعتی در واقع با این نوع حرف زدن تنها یک هدف دارد و آن این است که به مسئولان بالادستی بگوید عملکردش خوب است و باید در کمیته داوران بماند. ولی چیزی که در واقعیت دیده می شود، اشتباهات فاحش داوری است و به نظر می‌رسد این اشتباهات تمام شدنی نیست. در حالی که اکثر باشگاهها از اشتباهات داوری لطمه دیده اند و عصبی به نظر می رسند، بهترین راه این است که حداقل مسئولان کمیته داوران از این بگویند که در تلاشند مشکلات حل شود. و یا اگر حرفی ندارند، سکوت کنند اما ظاهرا رفعتی رئیس دپارتمان داوری، همچنان در تلاش است تا اشتباهات را توجیه کند و عملکرد خود را خوب نشان دهد. او امروز در مصاحبه ای گفته: « داوران ۱۰ درصد اشتباه تاثیرگذار داشتند!»

باید از آقای رفعتی پرسید اصلا شب گذشته برنامه 90 را دیده است؟ در همان بازی استقلال و پدیده داور 3 اشتباه اثر گذاشت داشت. دقیقه 10 دانشگر باید از استقلال اخراج می شد. دقیقه 17 باید یک پنالتی به نفع استقلال گرفته می شد و گل اواخر بازی  آبی ها هم کاملا درست بود. تازه کارشناس داوری گفت اخراج اللهیار صیادمنش هم سختگیرانه بوده است. در کارشناسی داوری بازی سپاهان و استقلال خوزستان هم مشخص شد ضربه آزاد تیم اصفهانی که گل شد مردود بود و داور باید رای به تکرارش می داد. از سویی پنالتی نیمه اول استقلال خوزستان هم کاملا اشتباه بود. در مقابل اواخر بازی داور باید یک پنالتی صد در صد روی مهاجم همین تیم اعلام می کرد. فقط سر جمع زدن اتفاقات داوری این دو مسابقه نشان می دهد اشتباهات داوری 10 درصد نبوده است. همین حالا اکثر باشگاههای ناراضی هستند و هر کدام فیلم هایی دارند که نشان می دهد اشتباهات داوران  بر روی آنها اثر زیادی گذاشته است. همین دو سه روز قبل باشگاه نساجی ویدئویی مستند Ø§Ø² اشتباهات داوری علیه آنها به گواه برنامه 90 منتشر کرد که نشان می داد بیش از 6،7 اشتباه اثر گذار علیه آنها شده است. استقلال تهران هم در چند بازی از این بابت ضرر دید و یکی از نمونه های واضحش دیدار با سپاهان بود.

به نظر  می رسد حضور افرادی مثل رفعتی به جای آنکه به داوری کمک کند، بیشتر به ضرر این کمیته خواهد بود چراکه او ظاهرا هدفش پیشرفت داوری نیست، بلکه تنها تلاش می کند عملکرد خود را در این کمیته مثبت نشان دهد. آیا زمان تغییرات اساسی در کمیته داوران نیست؟ آیا مهدی تاج سرانجام در این زمینه یک قدم مثبت برمی دارد؟

252 43

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *