میرزایی نیکو:چه زمانی طرح اصلاح نحوه فعالیت احزاب به مجلس ارسال می‌شود؟

میرزایی نیکو:چه زمانی طرح اصلاح نحوه فعالیت احزاب به مجلس ارسال می‌شود؟قاسم میرزایی‌نیکو درباره آخرین وضعیت قانون احزاب و تطبیق آن Ø¨Ø§ قانون جدید،گفت: Ù‚انونی درباره فعالیت احزاب در سال Û¶Û° در کشور تصویب شد Ú©Ù‡ همان قانون در سال Û¹Ûµ Ø§ØµÙ„اح Ø´Ø¯.

وی با اشاره به اینکه این قانون از آنجایی که در شرایط خاصی نوشته شده بود دارای یکسری اشکالات بود، افزود: بر این اساس، کارگروهی متشکل از گروه‌های مختلف Ø§Ø­Ø²Ø§Ø¨ØŒ چند تن از Ù†Ù…ایندگان مجلس، مسئولانی از مرکز پژوهش‌ها و وزارت کشور شکل گرفت تا ØªØ¬Ø¯ÛŒØ¯Ù†Ø¸Ø±ÛŒ در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی صورت گیرد.

عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده Û±Û° احزاب تصریح کرد: Ø§ÛŒÙ† کمیته تاکنون جلسات متعددی را تشکیل داده است و ماحصل این جلسات، ØªÙ‡ÛŒÙ‡ پیش‌نویسی Ø¯Ø± قالب قانون جدید احزاب بود.

وی با بیان اینکه این پیش‌نویس در Ú©Ù…یسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفته است، اظهارداشت: همچنین ما رایزنی‌هایی را در این زمینه با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر کشور داشته‌ایم و آنان مواردی را مورد تاکید قرار دادند تا در اصلاحات طرح لحاظ شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه بر این اساس ما Ø±Ø³Ù…ا مجوز گرفته‌ایم تا این طرح را ØªÚ©Ù…یل Ú©Ù†ÛŒÙ…،گفت: ØµØ±ÙØ§ یکسری ایرادات نگارشی در طرح اصلاح نحوه فعالیت احزاب وجود دارد که پس از رفع این موارد، Ù†Ù‡Ø§ÛŒØªØ§ تا Û±Û° روز آینده Ø·Ø±Ø­ را تقدیم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور می‌کنیم تا Ù¾Ø³ از بررسی در کمیسیون، در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

214219

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *