نام محمدرضا شجریان روی تابلوی یک خیابان در مشهد؟

نام محمدرضا شجریان روی تابلوی یک خیابان در مشهد؟محمد رضا حیدری روز دوشنبه در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خبرنگاران افزود: حساسیتی در باره استاد شجریان ایجاد شده که مربوط به وقایع سال 88 است.
وی اظهار داشت: این سوال مطرح است که چگونه عامل محرک و اصلی حوادث آن سال در کمال امنیت و آرامش از تمام خطوط نظام عبور می ‌کند و ارکان کشور و حاکمیت را زیر سوال می‌ برد و کسی برای این موضوع فریاد نمی‌ زند و سخنی نمی ‌گوید ولی استاد شجریان، هنرمند پرآوازه ایرانی که از شهرت جهانی برخوردار بوده و فرزند مشهد و خراسان است، با بی ‌انصافی مورد هجمه و تخریب قرار می‌ گیرد؟
وی گفت: این رفتارها از اخلاق و انصاف به دور است و اقدامات اینچنینی دستاویزی برای سوء استفاده خارج ‌نشینان عافیت طلب و دشمنان کینه ‌توز کشور می ‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: شبکه افق رسانه ملی نیز اخیرا مستندی برای خدمات 50 ساله استاد شجریان پخش کرده که نشان ‌دهنده جایگاه والای ایشان و تاثیرگذاری این هنرمند در حفظ هویت ایرانی و انتقال موسیقی سنتی در نیم قرن اخیر به نسل جوان است.
وی اظهار داشت: برخی دستگاه های مسئول در زمینه نامگذاری خیابانی به نام این استاد در مشهد تعاملاتی با شورای شهر داشته و دغدغه هایی را مطرح کرده اند که قرار شد نشست مشترکی پیرامون این موضوع داشته باشیم.
وی گفت: استاد شجریان چهره متعلق به این کشور، سرزمین و نظام است و ما باید این مهم را مورد توجه داشته باشیم، وجهه هنری و آواز ایشان در حوزه موسیقی و هنر بیش از سایر موضوعات در اذهان عمومی نقش بسته است.
حیدری با بیان اینکه شورای شهر تهران نیز نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان را تصویب کرده است افزود: اجرا شدن این طرح در مشهد نیازمند بررسی و کارشناسی بیشتری است.

41231

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *