نشست کمیسیون‌های تخصصی مجلس با روحانی برگزار می‌شود

نشست کمیسیون‌های تخصصی مجلس با روحانی برگزار می‌شودحسینعلی امیری در پاسخ به این سوال که برخی نمایندگان به این جهت که بتوانند مطالبات خود را با رییس‌جمهور مطرح کنند و امکان دیدار فراهم نمی‌شود به دنبال سوال و استیضاح می روند؛ آیا برنامه‌ای برای افزایش دیدار نمایندگان با رییس جمهور پیش بینی شده است، گفت: ملاقات‌های نمایندگان با وزرا مرتب در حال انجام است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهورعنوان کرد: رییس‌جمهور هم اعلام کرده‌اند که وزرا در هفته حداقل یک روز در مجلس و کمیسیون‌ها حضور پیدا کنند و به همین منظور هم حتی زمانی که وزرا برای سوال Ùˆ استیضاح هم دعوت نشده‌اند، بصورت Ø¯Ø§ÙˆØ·Ø¨Ø§Ù†Ù‡ با خواست خودشان در مجلس حضور Ù¾ÛŒØ¯Ø§ می‌کنند .

وی ادامه داد: رییس‌جمهور همچنین معاون پارلمانی را هم موظف کرده‌اند که بر این مناسبات نظارت Ø¯Ø§Ø´ØªÙ‡ باشد که حضور اعضای هیات دولت در پارلمان مرتب انجام شود. در همین راستا نشست‌ها با کمیسیون‌های تخصصی و فراکسیون‌های سیاسی هم برقرار است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در خصوص Ø®ÙˆØ¯ بنده نیز Ø®Ø¨Ø±Ù†Ú¯Ø§Ø±Ø§Ù† پارلمانی شاهد هستند که از آقای لاریجانی شروع می‌کنم و تا آخرین نفری که از صحن خارج می‌شود در ارتباط هستم و گاهی با نگهبانان نیز صحبت می‌کنم.

امیری گفت: با این وجود، Ø¨Ù‡ مناسبت‌هایی هم نمایندگان درخواست داشته‌اند تا در قالب فراکسیون یا کمیسیون با رییس‌جمهور دیدار داشته Ø¨Ø§Ø´Ù†Ø¯ که Ø§ÛŒÙ† کار هم انجام گرفته است. در طول چند وقت گذشته Ù†ÛŒØ² چند مورد پیش آمده که آقای روحانی در مجلس حضور پیدا کردند و خواسته‌های نمایندگان را هم بصورت شفاهی و هم بصورت کتبی دریافت کرده‌اند و دستورات لازم را در این خصوص داده‌اند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در جلسه معرفی آقای نمکی هم رییس جمهور در مجلس حضور پیدا کرده‌اند. لذا کارهای نمایندگان در حال انجام است. همچنین قرار است نشست‌های کمیسیون‌های تخصصی با آقای رییس جمهور برگزار شود. 

وی افزود: Ø¨Ø±Ø§Ø³Ø§Ø³ تقسیم کار صورت گرفته در هیات دولت، جلسات مشترک مجامع استانی با حضور استانداران Ø¨Ø§ آقای معاون اول انجام می‌شود Ú©Ù‡ این جلسات Ù‡Ù… مرتب در حال انجام است. در حال حاضر هم Ú†Ù†Ø¯ Ø§Ø³ØªØ§Ù† در نوبت هستند و به این علت که آقای جهانگیری Ø¯Ø± Ù‡ÙØªÙ‡â€ŒÙ‡Ø§ÛŒ Ø§Ø®ÛŒØ± در سفر استانی بودند به تاخیر افتاده است اما از Ù‡ÙØªÙ‡â€ŒÙ‡Ø§ÛŒ آینده که سفرهای استانی کمتر می‌شود، این جلسات هم برگزار خواهد شد.

Û²Û±Û´Û²Û±Û²

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *