چند میلیون معلول در کشور وجود دارد؟

چند میلیون معلول در کشور وجود دارد؟به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر”وحید قبادی دانا” در نشست مقدماتی جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی که در ÙˆØ²Ø§Ø±Øª رفاه برگزار شد، Ø¨Ø§ اشاره به دستورکار دوم نشست مقدماتی شورای عالی رفاه پیرامون قانون جامع حمایت از معلولان و برگزاری جلساتی در زمینه مناسب‌سازی و هماهنگی گفت: در زمینه دستگاه‌های مسئول Û³Û² موضوع احصا شده است.  

وی با اشاره به تشکیل شبکه ملی مردم نهاد معلولان و انتخاب نماینده انجمن‌های صنفی و تدوین شش آیین‌نامه در این باره گفت: در زمینه اعتبارات نیز ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که در ۳۴ عنوان فعالیت تقسیم بندی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: حسن این قانون ضمانت اجرایی خوبی است که برای متخلفین از قانون دارد. اطلاع رسانی وجود این قانون و تسری آن در کشور نیز مهم است که صداوسیما و سازمان تبلیعات کمک می‌کنند.

دکتر قبادی دانا در پایان با Ø¨ÛŒØ§Ù† اینکه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان نیازمند تامین بودجه است، تاکید کرد:  ÛŒÚ© و میلیون و ٥٠٠ هزار معلول در کشور داریم  Ú©Ù‡ ٨٠٠ Ù‡Ø²Ø§Ø± نفر از آنها دارای معلولیت شدید هستند و از این تعداد  Ú©Ù‡ از این تعداد Û²Ûµ هزار نفر حق پرستاری و Û´Û° درصد حقوق می‌گیرند.

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *