همایش روز شوراها در استانداری البرز برگزار شد

همایش روز شوراها در استانداری البرز برگزار شدبه گزارش خبرآنلاین ، رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: ایجاد اتحاد میان مجموعه شهرداری و شورای شهر کرج می تواند به رفع مشکلات سطح شهر کمک کند.

 Ø¹Ø¨Ø§Ø³ زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: شهردای ها با چالش های بسیار جدی روبرو هستند  Ú©Ù‡ از جمله می توان به وارد کردن فشار به شهرداری و مدیریت شهری از سوی سایر نهادها و دستگاه ها اشاره کرد که این امر موجب شده تا با عدم همکاری در بسیاری از شرایط مواجه شویم.

وی  Ø§ÙØ²ÙˆØ¯: وجود اختلاف نظر در شهرداری ها و شورای شهر در اغلب موارد امری عادی است اما شوراها باید با همدلی در کنار یکدیگر رضایت مردم را جلب کنند.

زارع با بیان اینکه دستگاه های خدمات رسان موظف هستند طبق قانون وظیفه خود را اجرا کنند، عنوان کرد: ما چالش های بسیاری در شهر داریم که باید آن ها را با اتحاد شهرداری و شورا برطرف کنیم و باید گفت در حال حاضر شهر ما شهر مورد پسند مردم نیست.

وی با بیان اینکه دستگاه های خدمات رسان با یکدیگر هماهنگ نیستند و باید خدمات بیشتری را ارائه دهند، تصریح کرد: شوراها نقش اساسی را در میزان اعتماد مردم بر عهده دارند.

بسیاری از مدیران، رویکرد شورایی ندارند

همچنین رئیس شورای استان البرز نیز اظهار داشت: برای رفع مشکلات مدیریت شهری، استاندار به صورت قانونی صلاحیت دخالت دارد لذا در مواردی همچون عدم تمکین مدیران، لازم است مدیرانی که رویکرد شورایی ندارند، متوجه وظایف خود شوند.

نادر ایزدبین با بیان اینکه قانون متعالی شوراها باید توسط افراد ارزشمند نظام تبلور پیدا کند، افزود: در حالی سال 77 در دولت اصلاحات  ØªØ´Ú©ÛŒÙ„ شوراها استارت خورد که 20 سال از فعالیت سایر نهادها و سه قوه می گذشت.

این مسئول در رابطه با بحث ارزش‌های معاملاتی، گفت: در سال 97 مجلس شورای اسلامی، اعتباری معادل 3 هزار و 200 میلیارد تومان از شهرداری ها را حذف کرد و مجدد در تجدید نظر، ارزش افزوده به اعتبارات مدیریت شهری اضافه شد که نشان دهنده ضعف نمایندگان بود.

ایزدبین با انتقاد از اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به درستی بر مسایل و مشکلات مدیریت شهری تسلط ندارند، تصریح کرد: برای تقویت لوایح و تصویب قوانین مجلس لازم است از شورای عالی استانها کمک گرفت و از موازی کاری پرهیز شود.

46

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *