واعظی: تمام دنیا به ویژه آمریکا روابط نزدیک رئیس‌جمهور با سپاه را بدانند

واعظی: تمام دنیا به ویژه آمریکا روابط نزدیک رئیس‌جمهور با سپاه را بدانندامید کرمانی‌ها: سپاه پاسداران در نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام خمینی تشکیل شد و امام (ره) در دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی رسماً تأسیس این نهاد را اعلام کرد و این روز به عنوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نام گذاری شد.

اخیرا ترامپ در اقدامی غیرمتعارف به لحاظ مقررات و معاهدات جهانی و حتی بی سابقه در آمریکا Ø³Ù¾Ø§Ù‡ پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در میان گروه‌های تروریستی قرار داد.

این اقدام بلافاصله با واکنش ارکان مختلف حاکمیت در ایران مواجه شد و Ø´ÙˆØ±Ø§ÛŒ عالی امنیت ملی در بیانیه ای Ø±Ú˜ÛŒÙ… ایالات متحده آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و تمامی نیروهای وابسته به آن را گروهک تروریستی نامید.

اما این پایان کار نبود و Û²Û´ ساعت بعد بررسی Ø¯Ùˆ فوریتی طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا Ø¯Ø± نشست نوبت عصر مجلس شورای اسلامی در دستورکار Ù†Ù…ایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و نهایتا پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان دو فوریت طرح مذکور با Û±Û¸Û¹ رای موافق، Û² رای مخالف و Û± رای ممتنع از مجموع Û±Û¹Û¸ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

رئیس جمهور نیز در جلسه هیأت دولت و روز فناوری هسته ای دفاع تمام قدی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داد و گفت «سپاه پاسداران و نیروهای فداکار در کشور تا صبح برای راحتی و استراحت مردم نخوابیدند و شب‌های زندگی خود را شب قدر ساختند.  Ø³Ù¾Ø§Ù‡ پاسداران انقلاب اسلامی با فداکاری و ایثار، تروریست‌ها را در ایران ریشه‌کن کردند و تعدادی از باقیمانده‌های آنها فرار کرده و به دامان صدام پناه بردند که امروز در دامان آمریکا و صهیونیست‌ها هستند. آیا نباید استکبار از این نهاد انقلابی عصبانی باشد؟ چه کسی بود که ملت‌های منطقه را در برابر تروریست حمایت کرد، جز سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ایران بود.»

اما دفاع دولت از سپاه فقط به موضعگیری کلامی اعضای دولت محدود نشد. دولت اعلام کرد که در موضوع اقدام آمریکا علیه سپاه، ÙˆØ²Ø±Ø§ØªØ®Ø§Ù†Ù‡â€ŒÙ‡Ø§ÛŒ دفاع و خارجه پیگیر شکایت از آمریکا در مجامع بین‌المللی می‌شوند.

همچنین سیدعباس صالحی ÙˆØ²ÛŒØ± فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدام متقابل ایران در برابر آمریکا اعلام کرد: یکی از حوزه‌ها عرصه رسانه است حتما در این فضا رسانه‌های آمریکایی Ú©Ù‡ به نحوی با Ø­ÙˆØ²Ù‡ های Ù†Ø¸Ø§Ù…ÛŒ آمریکا و بخش های مرتبط با آن‌ها ارتباط دارند یا Ù…نتسب به آنها هستند مورد مقابله به مثل‌های مشابه قرار می‌گیرند و ما می‌توانیم از این طریق ناخشنودگی Ù…Ù„ÛŒ را منتقل کنیم. صالحی یادآورشد: Ø¨Ø±Ø±Ø³ÛŒ های خود را در این موضوع شروع کرده ایم.

محمود واعظی به خبرآنلاین درباره رابطه دولت و سپاه Ú¯ÙØª: روابط دولت با سپاه، روابط خوب و بسیار نزدیک Ø§Ø³Øª. در این یک‌سال و نیمی که من رئیس دفتر رئیس جمهور هستم، آقای رئیس‌جمهور جلسات متعددی با فرماندهان مختلف سپاه داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور یادآور شد: صحبت‌های رئیس‌جمهور در دولت، روز هسته‌ای و جاهای دیگر، اعتقادشان در مورد سپاه است. الان هم که فرصت آن است تا تمام دنیا به ویژه آمریکا دیدگاه ایشان را نسبت به سپاه بدانند، صریح‌تر عمل می‌کنند.

Û²Û±Û´Û²Û±Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *