واکنش امام به استعفای آیت‌الله مؤمن از شورای نگهبان چه بود؟

واکنش امام به استعفای آیت‌الله مؤمن از شورای نگهبان چه بود؟به گزارش خبرآنلاین؛ Ø¨Ù‡ مناسبت وفات آیت‌الله محمد مؤمن قمی عضو فقهای شورای نگهبان، نماینده استان قم در مجلس خبرگان رهبری و از مبارزان دیرین نهضت اسلامی و یاران امام خمینی(ره) پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بخشی از خاطرات این فقیه پارسا را که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است، بازخوانی کرده که در بخشی از آن به Ù†Ù‚Ù„ خاطره ای از ÙˆØ§Ú©Ù†Ø´ امام به استعفای آیت الله مومن از شورای نگهبان پرداخته Ø§Ø³Øª:

در این بخش آمده است:

آیت‌الله مومن نقل می‌کند: بنده قصد داشتم که در دوره دوم، از عضویت خودداری کنم. حتی در دوره نخست نیز تمایلی به این کار نداشتم؛ ولی حاج احمد آقا خمینی به بنده تلفن کردند و ابراز کردند که خوب است بنده عضو شورای نگهبان باشم؛ لذا کسی را به عنوان واسطه، خدمت امام فرستادم اجازه بگیرند که بنده در قم مشغول کارهای علمی‌باشم. حضرت امام، اجازه نفرمودند. حاج احمد آقا به بنده گفت: وقتی به امام عرض کردم که آقای مؤمن می‌خواهند درس بخوانند. فرمودند: «می‌خواهد درس بخواند که چه؟ برای اینکه خدمت به اسلام بکند؟ خُب! این سفره گسترده؛ بفرما خدمت به اسلام کن».

در اوایل رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باز هم مترصد بودم که از شورای نگهبان کناره‌گیری کنم؛ ولی شرایط را مناسب ندیدم… دوره دوم عضویت در شورای نگهبان هم تا سال 1374 به درازا کشید. برای دوره سوم، بنده نامه‌ای خدمت آقا نوشتم که ایشان موافقت کنند که بنده در شورا نباشم؛ ولی به هر حال مورد قبول واقع نشد …»

17219

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *