واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه پمپئو

واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه پمپئوبه گزارش Ø®Ø¨Ø±Ú¯Ø²Ø§Ø±ÛŒ «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو اظهارات “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا درباره اعزام هواپیمای راهبردی «توپولف-160» روسیه به ونزوئلا را غیرحرفه‌ای و غیرقابل قبول می‌دانند.

روز دوشنبه دو فروند هواپیمای راهبردی «توپولف-160» با همراهی یک هواپیمای سنگین ترابری-نظامی «آنتونوف-124» و یک هواپیمای دورپرواز «ایل-62»  Ù…تعلق به نیروهای هوا-فضای روسیه بعد از طی مسافت بیش از ده هزار کیلومتر در فرودگاه بین المللی “مایکتیا” در خاک ونزوئلا به زمین نشستند.

پمپئو در واکنش به این مسئله در صفحه تویئتر خود نوشت: «دولت روسیه یک بمب افکن راهبردی را به آنسوی کره زمین اعزام کرده است». به عقیده وی مردم روسیه و ونزوئلا باید به این مسئله دقت کنند که دو دولت «فاسد» منابع دولتی را به این صورت هدر می‌دهند، آزادی و استقلال را سرکوب می‌کنند، در حالیکه مردمشان در رنج و گرسنگی بسر می‌برند.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به این تفسیر وزیر خارجه آمریکا به برنامه پرواز آموزشی بمب افکن‌های راهبردی روسیه به ونزوئلا یادآور شد: «شنیدن چنین سخنانی از سوی یک مقام رسمی مغایر با اصول دیپلماتیک، کاملا غیرحرفه‌ای و غیرقابل قبول است.»

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که مقامات واشنگتن قبل از آنکه پول جیب سایر کشورها را بشمارد، باید به صرف هزینه‌های خود توجه داشته باشد که سالانه میلیون‌ها دلار از پول مالیات دهندگان آمریکایی را در افغانستان خرج می‌کند، در حالیکه این پول‌ها در جهت رفاع و آرامش مردم افغانستان نیز صرف نمی‌شوند. علاوه بر این، جامعه آمریکا باید نگران قصد دولت ترامپ برای خروج از پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط باشد که مسابقه تسلیحاتی جدیدی را براه خواهد انداخت که اصلا در جهت تقویت امنیت مردم آمریکا نیست.

52311

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *