گاندو نوجوان ۱۳ ساله را در سدپیشین زخمی کرد

گاندو نوجوان ۱۳ ساله را در سدپیشین زخمی کردوحید پورمردان سه شنبه شب به خبرنگار ایرنا افزود: Ø§ÛŒÙ† سه Ù†ÙˆØ¬ÙˆØ§Ù† بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده نصب شده در محل و اخطاریه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای تفریح و شنا به محدوده بالای سد پیشین در شهرستان سرباز نزدیک شدند که یک نفر از آنان Ù…ورد حمله گاندو قرار گرفته است.
وی بیان کرد: این نوجوان Û±Û³ ساله از ناحیه یک دست و ران پا مورد جراحت قرار گرفته Ú©Ù‡ بر اساس تشخیص اولیه پزشکان، زخم‌های وی با بخیه قابل درمان است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این نوجوان برای رسیدگی بهتر و سیر مراحل درمان Ø¨Ù‡ بیمارستان ایرانشهر اعزام شده است.
 Ù¾ÙˆØ±Ù…ردان با بیان اینکه کار نظارت محیط‌بانان و نصب علائم هشدار دهنده جدید در منطقه افزایش یافته است، اظهار داشت: کارشناسان و محیط بانان این اداره کل با حضور در شهرها و روستاهای محدوده زیست گاندو به تمامی بومیان منطقه اعلام کردند که Ø¯Ø± این فصل به محلهای زیست گاندو نزدیک نشوند اما برخی افراد با بی توجهی به این هشدارها باعث بروز چنین حوادثی می‌شوند.
سد پیشین، رودخانه باهوکلات و برخی گودالهای طبیعی آب Ø¯Ø± شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده زیست تمساح پوزه کوتاه ایرانی است، این گونه حیات وحش در فصل تخم‌گذاری و زادوولد بسیار حساس شده و به جانداری که به محل زیست او نزدیک شود حمله می کند.

از ابتدای امسال تاکنون چند مورد حمله گاندو به کودکان و نوجوانان گزارش شده است که در این میان دست یک دختر بچه با حمله گاندو قطع شده است.

2323

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *