پش بینی ژاوی درست از آب در آمد؛ قطر قهرمان آسیا شد

پش بینی ژاوی درست از آب در آمد؛ قطر قهرمان آسیا شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دیدار تیم‌های ملی فوتبال قطر و ژاپن در چارچوب فینال جام ملت‌های آسیا، که عنابی ها با برتری 3-1 موفق شدند برای اولین بار قهرمان آسیا شوند.

گزارش این دیدار به شرح زیر است:

نیمه اول

بازی با سوت ایرماتوف ازبک ستانی شروع شد و تلاش دو تیم برای رسیدن به جام قهرمانی آغاز شد. سامورایی‌ها تا حدودی در شروع مسابقه نسبت به حریف خود برتری نسبی داشتند تا اینکه در دقیقه ۱۲ بازی معز علی آقای گل قطری‌ها توانست به زیبایی هر چه تمام‌تر دروازه ژاپن را باز کند. قطری‌ها در ادامه می‌توانستند به گل دوم هم برسند ولی ضربه علی این بار با دخالت یوشیدا به کرنر رفت.

قطر در دقیقه ۲۷ مزد بازی خوب خود را گرفت و توانست با ضربه عبدالعزیز حاتم از پشت محوطه جریمه به گل دوم برسد. عنابی‌ها در ادامه می‌توانستند به گل سوم خود نیز دست یابند که ضربه حسن الهیدوس به دیرک دروازه برخورد کرد.

ژاپنی‌ها در این نیمه چندان نتوانستند روی دروازه حریف موقعیت گل ایجاد کنند و نیمه نخست با برتری دو گله قطری‌ها به پایان رسید.

نیمه دوم
نیمه دوم را ژاپنی‌ها بهتر آغاز کردند و ارسال Ù†Ø§Ú¯Ø§ØªÙˆÙ…Ùˆ Ø¯Ø± اوایل این نیمه اولین خطر بازی را به وجود آورد که دروازه قطری‌ها باز نشد. در ادامه Ù…ینامینو Ù…ی‌توانست در شلوغی محوطه جریمه قطر گل اول بازی را به ثمر برساند ولی ضربه او در چارچوب نبود.

بوعلام Ø®ÙˆØ®ÛŒ Ø¯Ø± دقیقه Û¶Û° مسابقه دچار مصدومیت شد و نتوانست به ادامه بازی بپردازد و در ادامه او جای خودش را به سالم Ø§Ù„حجیری Ø¯Ø§Ø¯. دو دقیقه بعد سرمربی ژاپن نیز Ù‡Ø§Ø±Ø§Ú¯ÙˆÚ†ÛŒ Ø±Ø§ بیرون کشید و Ù…وتو Ø±Ø§ به زمین بازی آورد.

در دقیقه Û¶Ûµ باز هم ژاپن صاحب یک موقعیت شد که این بار نیز ضربه Ø´ÛŒØ¨Ø§Ø³Ø§Ú©ÛŒ Ù†ØªÙˆØ§Ù†Ø³Øª قفل دروازه قطری‌ها را باز کند. ژاپن بالاخره در دقیقه Û¶Û¹ به گل اول خود دست یافت. ØªØ§Ú©ÙˆÙ…ÛŒ Ù…ینامینو Ø¨Ø§Ù„اخره با فرار از مدافعان قطری توانست گل اول را به ثمر برساند.

در دقیقه Û·Û¹ قطر صاحب یک ضربه پنالتی شد. این بار Ø§ÛŒØ±Ù…اتوف Ø¨Ø¹Ø¯ از بازبینی تصاویر با VAR اعلام به پنالتی کرد که عفیف این ضربه را به گل تبدیل کرد تا قطر با برتری Û³ بر یک برابر ژاپن قهرمان جام ملت‌ها شود.

256 43

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *