پنجره دیپلماسی بسته نشده و بحث جنگ مطرح نیست

پنجره دیپلماسی بسته نشده و بحث جنگ مطرح نیست


مجید تخت روانچی Ø¯Ø± پاسخ به این سئوال که «می گویند پنجره دیپلماسی بسته شود، پنجره جنگ باز می شود، آیا ایران و آمریکا الان در این وضعیت هستند؟» به خبرآنلاین گفت: Ø®ÛŒØ± من اعتقاد ندارم که الان بحث جنگ مطرح است. پنجره دیپلماسی هم بسته نشده از این جهت که ما با دنیا ارتباط داریم و مواضع به حق کشور را بیان می‌کنیم.

وی افزود: کار غیرقانونی آمریکا در خروج از برجام، که خلاف تعهدات بین‌المللی آمریکا بود، این مسئله را براساس قطعنامه 2230 شورای امنیت ملی، به دنیا اعلام می‌کنیم. Ø®ÙˆØ´Ø¨Ø®ØªØ§Ù†Ù‡ در سطح بین‌المللی حمایت بسیار خوبی از این مواضع می‌بینیم. در حقیقت، دیپلماسی ما هم در منطقه و هم در خارج منطقه فعال است.

نماینده ایران در سازمان ملل درباره اولویت‌های مأموریت خود Ø¯Ø± سازمان ملل یادآور شد: Ø³Ø§Ø²Ù…ان ملل درگیر مسائل مختلفی است. هم مسائل مربوط به صلح و امنیت بین‌المللی و هم اقتصادی، اجتماعی و تبیین حقوق بین‌الملل. ما در همه این مباحث حرف داریم. ما اعتقاد داریم که از ظرفیت‌های دیپلماسی چندجانبه می‌توانیم به نحو بهتری استفاده کنیم. طبیعتا Ø§ÛŒÙ† فعالیت‌ها را ادامه خواهیم داد. در هر حوزه‌ای که بتوانیم ایفای نقش کنیم، حتما نقشمان را بازی می‌کنیم. 

تخت روانچی تأکید کرد: در زمینه منطقه‌ای، مسائلی مورد توجه سازمان ملل است. ما در مسائل منطقه‌ای فعال هستیم. مخصوصا در مبارزه با تروریسم. سازمان ملل هم در این زمینه فعالیت دارد.
در زمینه همکاری با فعالیت اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل و Ù…وضوعاتی همچون Ù…بارزه با مواد مخدر و جنایات سازمان یافته ÙØ¹Ø§Ù„یت داریم که انشالله این فعالیت ها تشدید خواهد شد.

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با مجید تخت روانچی به زودی منتشر می شود.

Û²Û±Û´Û²Û±Û´

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *