پیونگ یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کرد

پیونگ یانگ بار دیگر واشنگتن را غافلگیر کردبه گفته این گروه، تاسیسات دیگر در کنار یک راکتور متروکه قرار گرفته است ÛŒÚ© خط برق Ú©Ù‡ به نظر می رسد به ورودی یک تونل متصل باشد، نشان دهنده وجود نوعی تجهیزات الکتریکی در داخل است.

گروه «۳۸ شمال» گفت نمی توان مورد استفاده این دو تاسیسات زیر زمینی را تعیین کرد.

کره شمالی در یک نشست سران با ایالات متحده آمریکا در ماه فوریه امسال (اسفند 1397) درخواست کرد که در مقابل تخریب تاسیسات هسته ای در «نیونگ بیون»، تحریم های اعمال شده بر این کشور لغو شوند Ø¯ÛŒØ¯Ø§Ø± مورد اشاره بدون هیچ توافقی پایان یافت، چرا که ایالات متحده آمریکا از کره شمالی خواست تاسیسات هسته ای دیگر را هم به کنار بگذارد.

از سوی دیگر پژوهشگران آمریکایی موسسه مطالعات بین المللی «میدلبری» و «پلنت لبز» که یک گرداننده خصوصی ماهواره هستند به تلویزیون دولتی ژاپن گفته اند ØªØµØ§ÙˆÛŒØ± ماهواره ای نشان می دهد Ú©Ø±Ù‡ شمالی احتمالا در حال آماده شدن برای استقرار یک زیردریایی با توانایی پرتاب موشک های بالستیک است.

این پژوهشگران تصاویر یک کارخانه کشتی سازی در شهر بندری «سینپو» در شرق کره شمالی در سوم سپتامبر (12 شهریور 1398) را تجزیه و تحلیل کرده اند که بر اساس آن Ø¯Ø³ØªÚ©Ù… Û±Û³ شی Ø³ØªÙˆÙ† مانند در امتداد یک اسکله و چند خودرو که در آن اطراف در حرکت بودند، مشاهده می شد.

در تصاویر گرفته شده در روز 12 سپتامبر (21 شهریور 1398) احداث یک سازه بزرگ دیده می شود که بین این اسکله و دریا قرار گرفته است Ø¯Ø± جدیدترین تصاویری که روز پنجشنبه برداشته شده اند این سازه دیده می شود که تقریبا تمام این اسکله را پوشانده است.

پژوهشگران یاد شده می گویند در حال حاضر، این سازه ۱۰۰ متر طول دارد که طولانی تر از سازه هایی است که کره شمالی از آنها برای ساخت زیردریایی های متداول خود استفاده می کرد.

همین پژوهشگران می گویند کره شمالی احتمالا در حال آماده شدن برای به کارگیری یک زیردریایی جدید با توانایی پرتاب موشک های بالستیک است.

310310

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *