کدام مناطق پایتخت بیشترین موش را دارند

کدام مناطق پایتخت بیشترین موش را دارندصدرالدین علیپور در پاسخ به اینکه آیا جمعیت موش‌های شهر تهران افزایش پیدا کرده‌ است، گفت: نمی‌توان با اطلاعات چشمی، این موضوع را ارزیابی کرد، زیرا محل زاد و ولد جمعیت موش‌ها زیر زمین است و موش‌ها بر اساس فصل سال و میزان غذایی که در اختیارشان است، رفتارهای متفاوتی دارند.

رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: روند کنترل موش طی سال‌های گذشته یکسان بوده و تغییری در کنترل جمعیت این حیوانات که بیشتر روش طعمه‌گذاری بوده، اتفاق نیفتاده که بتوان گفت جمعیت آنها افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به وضع پایتخت در این خصوص اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آخر دوره قبل شهرداری تهران این موضوع کمی رها شده بود ولی برنامه‌های جدی از سوی مدیریت شهری تهران برای کنترل و کاهش جمعیت موش‌ها با روش‌های بی‌خطر برای محیط‌زیست در دست اجراست.

به گفته وی مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۷و ۱۵براساس برآورد بیشترین جمعیت موش پایتخت را در خود جای داده‌اند. این جانور با قدرت زایش حدود ۳۰تا۴۰موش در هر سال، یکی از سریع‌الرشدترین جانورانی است که در محیط انسانی به تولیدمثل می‌پردازد.

Û´Û·Û´Û·

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *