۴۷% اعتبارات تملک دارایی شهرستان محمودآباد در سالجاری تخصیص یافت

۴۷% اعتبارات تملک دارایی شهرستان محمودآباد در سالجاری تخصیص یافتبه گزارش خبرآنلاین از محمودآباد،جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد روز گذشته به ریاست آقای یحیی یوسف پور فرماندار محترم شهرستان محمودآباد و با حضور  Ø¯Ú©ØªØ± علی اسماعیلی نماینده محترم مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی و علی اصغرپور مدیر منطقه شرکت مخابرات استان مازندران و حسین منفردی مدیرکل پدافند غیر عامل استان مازندران در ساختمان شماره Û² فرمانداری برگزار شد.

یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد در این جلسه با تاکید سیاستهای ابلاغی استاندار مازندران شاخص شاخص ارزیابی مدیران میزان تحقق پروژه های صد روزه اعلام شده می باشد و گفت: مدیرانی که برنامه های اعلامی را اجرایی کردند قطعاً مورد تکریم واقع خواهند شد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح میراث ماندگار گفت: مازندران بدون درخت قابل تصور نیست و درخت به معنای زیبایی و آرامش و اکسیژن و نفس کشیدن است و باید غفلت گذشتگان را جبران کنیم و عطش توسعه و یا عطش تبدیل جنگل ها به مزارع کشاورزی در مقطعی سبب شد که بی رحمانه پیرامون خود را خالی از درخت کنیم و انتظار میرود همه شهروندان و مدیران در اجرای این طرح همکاری و همراهی لازم را داشته و هر شهروند در سالجاری نسبت به کاشت یک درخت اقدام نماید.

فرماندار محمودآباد با اشاره به تاکید استاندار مازندران در اجرای نشاط اجتماعی گفت: بر اساس نظر سنجی سازمان ملل در سال ۲۰۱۶ در بحث نشاط اجتماعی ایران در میان ۱۵۶ کشور رتبه ۱۰۵ را دارا می باشد و باید با استفاده از ظرفیت های که داریم و بهره مندی از تعالیم اسلامی میزان نشاط و سرور را در بین مردم افزایش دهیم و در حال حاضر به همت نخبگان و جوانان شهرستان در حال تدوین سند شور و نشاط اجتماعی در شهرستان هستیم که کلیه مدیران ادارات متولی در این حوزه موظف به همکاری و ارائه برنامه های کاربردی می باشند.

نماینده عالی دولت همچنین با اعلام تخصیص ۴۷% اعتبارات تملک دارایی شهرستان در سال جاری گفت: با توجه به اینکه مرحله بعدی تخصص اعتبارات نزدیک است مدیران دستگاهها موظف هستند تا تلاش نمایند تا سهم بیشتری جذب شهرستان شده و انتظار میرود مدیران کل در توزیع اعتبارات عدالت را رعایت نمایند.

وی همچنین حل معضل زباله و پسماند را مهمترین ماموریت شهرداران و بخشداران دانست و افزود : انتظار میرود بخشداران و شهرداران ورود جدی تری در این حوزه داشته و زمینه های فرهنگ سازی در بین شهروندان با همراهی سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه زیست محیطی در بحث تفکیک زباله از مبدا داشته باشند.

یحیی یوسف پور فرماندار محترم شهرستان محمودآباد همچنین با اشاره به شرایط حساس جامعه و مقاومت مردم در راستای اصول انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران میخواهند عزت مندانه و سرافرازانه زندگی کنند و تحقیر دوران گذشته را تحمل نخواهند کرد و استقلال را در همه حوزه ها شاهد باشند و بر اساس اسلام و اعتقاد و تفکرات خود حکومت مد نظر خود را شکل دهند و همین پیامهای ساده ولی عمیق و اثرگذار در ملت های آزاده منطقه اثر گذاشت و دشمنان ملت ایران از همین موضوع به هراس افتادند و سعی کردن انقلاب را به انحاء مختلف مهار کنند ولی مردم در راستای تحقق اصول انقلاب مقاومت کردند و جانانه ایستادند.

وی گفت: ملت ایران همواره ملت صلح جو و صلح طلب بوده و در طول هشت سال دفاع مقدس سفارت ما در عراق باز بوده و این به این معناست که باب گفتگو بسته نشد و حتی در طول این چهل سال هم به انحاء مختلف با امریکا هم مذاکره داشتیم که نمونه آشمار آن برجام بود و توافق برجام به معنی رضایت طرفین از مفاد توافق ولی آمریکائیها به آن پایبند نبودن و تحریم را ناجوانمردانه و ناعادلانه بر ایران و مردم آن تحمیل کردند.

فرماندار محمودآباد هدف از تحریم های آمریکا را ایجاد بدبینی در مردم نسبت به نظام و انقلاب و القاء ناکارآمدی نظام دانست و افزود : گسترش اغتشاش در کشور و ایجاد بی اعتمادی بین مردم و مسئولین و جدا سازی سرمایه های اجتماعی از دیگر اهدافی است که آمریکا از پی تحریم ها دنبال می کند که الحمدالله با حضور هوشمندانه مردم بویژه در راهپیمایی ۲۲ بهمن این توطئه ها ره به جایی نبرد و این حضور و همراهی ملت در این شرایط بد اقتصادی جامعه به معنای دست کشیدن آنها از انقلاب و آرمانهای حضرت امام راحل نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد افزایش تلاش و کوشش و کار مستمر و همچنین همدلی و همراهی همه جریان های سیاسی و اجتماعی در راستای حفظ انقلاب و تحقق آرمانهای این انقلاب را از مهمترین راهکارهای مقابله با توطئه ها دانست و افزود: نباید در شرایط کنونی با انتقاد های بی مورد دستاوردهای نظام را زیر سوال برد.

وی همچنین بیانیه مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب را یک بیانیه راهبردی دانست و گفت: نگاه بسیار مثبت و سخاوتمندانه به چهار دهه انقلاب و تبیین حرکت رو به جلو و رشد انقلاب بر خلاف عده ای که همواره منفی می بینند آینده را و سپردن امورات به جوانان که بیش از ۳۵ میلیون جمعیت کشور را این قشر تشکیل می دهند از نکات مهم و اثر بخش فرمایشات حکیمانه و دوراندیشی بجای ایشان می باشد.

آقای یوسف پور همچنین با تاکید بر سیاستهای ابلاغی از سوی استاندار محترم مازندران در حوزه برنامه های صد روزه و اقتصاد مقاومتی و طرح میراث ماندگار و مازندران پاک و تحقق نشاط اجتماعی خواستار پیگیری و تلاش برای تحقق و اجرای کامل این برنامه در شهرستان شد و گفت: شاخص ارزیابی و آزمون مدیران شهرستان توجه و میزان تحقق این طرحها می باشد.

در ادامه این جلسه آقای دکتر علی اسماعیلی نماینده محترم مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با اشاره به وضعیت سخت اقتصادی کشور با توجه به تحریمهای بی رحمانه اعمال شده بر علیه کشورمان گفت: تنها راه برون رفت از این وضعیت جذب سرمایه گذار و حمایت همه جانبه ازآن بوده تا هم شاهد پویایی و تقویت اقتصاد منطقه بوده و هم افزایش نرخ اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در منطقه باشیم.

در بخش دیگری از این جلسه آقای مهندس علی صیقل وازی شهردار محمودآباد و آقای سید مهدی موسوی نژاد شهردار سرخ رود آخرین وضعیت هر دو شهر بمنظور آماده سازی و میزبانی از مسافران نوروزی را گزارش دادند.

در ادامه آقای مهندس علی اصغرپور مدیر منطقه شرکت مخابرات استان مازندران ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار محمودآباد و نماینده مجلس شورای اسلامی در حوزه مخابرات گفت: با تلاش ها و پیگیری های بعمل آمده بخش اعظمی از زیر ساخت های مخابرات در شهرستان محمودآباد تحقق پیدا کرده و امروز محمودآباد از نظر شبکه فیبر نوری و FTTH به نسبت ۲۲ استان در کشور سرآمد است.

در ادامه این جلسه آقای حسین منفردی مدیرکل پدافند غیرعامل استان مازندران نیز با بهره گیری از بیانات مقام معظم رهبری یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدات مردم محور را داشتن رویکرد عالمانه به مقوله پدافند غیرعامل برشمردند، ایشان رمز بقای انقلاب اسلامی را همان رمز پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس عنوان و وحدت کلمه و همگرایی در آرمان و اهداف انقلاب اسلامی را دو مولفه مهم این پیروزی اشاره و همگرایی ملی و وحدت آفرین جامعه در آرمان و اهداف انقلاب، جهت بقاء انقلاب اسلامی را ضروری خواندند. مدیرکل پدافند غیرعامل استان با اشاره اهمیت فرهنگ سازی و آموزش و آماده سازی کلیه اقشار جامعه نسبت به پدافند غیر عامل گفت: با توجه به تهدیدات داخلی و خارجی باید هر لحظه برای مقابله و کاهش تلفات انسانی آماده بود.

Û´Û¶

منبع: خبر آنلاین گروه دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *